מייבשי לחות

מייבשי לחות

מייבשי לחות מכונים גם מייבשי אוויר, יבשני לחות, או סופחי לחות תעשייתיים, הם מכשירים מיוחדים המיועדים בעיקר לתעשיות שונות, אשר זקוקות לוויסות של רמת הלחות באוויר מסיבות שונות.

עם זאת כיום קיימים גם מייבשי לחות ביתיים המיועדים לסייע להתמודדות עם עיבוי לחות ונזקיה בתוך הבית. אז מה זה מייבש לחות? לאיזה צרכים בדיוק הוא משמש ואיך לבחור מייבש לחות?

איך לבחור מייבש לחות

קיימים סוגים שונים של מייבשי לחות ברמות תפוקה שונות, גדלים שונים ועוד. לכן בחירה של מייבש לחות נעשית לפי המאפיינים של המייבש לצד הצרכים והדרישות בשטח.

ניתן לבחור מייבש לחות קבוע או מייבש לחות נייד, שניתן להעביר אותו ממקום למקום בהתאם לצורך. ניתן לבחור מייבש לחות בעל תפוקה גבוהה, מתאים לחללים גדולים יותר, או מייבש לחות קטן בעל תפוקה נמוכה יחסית, מתאים יותר לחללים קטנים.

ככלל, מייבשי לחות מאופיינים בצריכת אנרגיה נמוכה ותרומה משמעותית לחיסכון אנרגטי בחלל, אבל מן הסתם קיימות רמות שונות של צריכת אנרגיה בדגמים שונים של מייבשי לחות.

גם אפשרויות ניקוז המים בתהליך הייבוש הן שונות בין מייבש למייבש ולכן חשוב לבדוק אם המאפיין הספציפי הזה ואת מידת ההתאמה שלו לצרכים שלכם.

לבסוף, קיימים מייבשי לחות מותאמים במיוחד לעבודה בטמפרטורות נמוכות במיוחד (לחדרי קירור למשל) או מייבשי אוויר תעשייתיים בעלי מאפיינים ייחודיים אחרים ולכן יש לבדוק התאמה ספציפית לדרישות.

מייבשי לחות

מי צריך מייבש לחות

הדרישה למייבשי לחות איכותיים היא גבוהה ומגוונת בין ענפי תעשייה שונים ומגזרים שונים, ביניהם בתים פרטיים, לצד מפעלי תרופות ומזון מחסנים לוגיסטיים, מוזיאונים וארכיונים ועוד.

לכן ניתן למצוא מייבשי לחות למגוון עצום של ענפים וצרכים:

 • מייבש לחות למחסנים
 • מייבשי לחות לחקלאות (חממות)
 • מייבשי לחות למתקנים צבאיים כמו מחסני נשק
 • מייבשי לחות למוזיאונים וגלריות
 • מייבשי לחות למפעלים וקווי ייצור
 • מייבשי לחות למעבדות
 • מייבשי לחות למרתפים
 • מייבשי לחות לחדרים נקיים
 • מייבשי לחות לאולמות תצוגה ועוד.

מייבשי לחות משמשים ביעילות גם לעסקים וגופים שאין להם צורך מיוחד בייבוש אוויר, אלא בגלל היותם ממוקמים קרוב לים, אשר מייצר לחות גבוהה וחשיפה לחומרים שונים אשר יכולים לגרום נזקים למכשור, ציוד, ריהוט וסחורה מסוגים שונים.

טכנולוגיה של מייבשי לחות

קיימים שני סוגים עיקריים של מייבשי לחות, הפועלים באמצעות טכנולוגיות שונות מעט:

 1. מייבש לחות מכני – פועל על ידי יניקת האוויר מהחלל, הפרדת המים מהאוויר ופליטה של אוויר יבש בחזרה לחלל.
 2. מייבש אוויר כימי – פועל באופן דומה, אך בעזרת חומרים כימיים שתפקידם לגרום להפרדה מהירה של המים מהאוויר. מיועד למקומות עם צרכים ספציפיים וייחודיים של ייבוש אוויר.

לסיכום, DRYAIR מספקים מגוון פתרונות איכותיים של ייבוש אוויר לתעשיה מבית חברת קווסט, כולל יבשני לחות ומייבשי לחות בדגמים שונים, בהתאמה ספציפית לצרכים שלכם. להתאמה אישית וקבלת הצעה – דברו איתנו!

השאירו פרטים לייעוץ ללא עלות

שתף את הפוסט

מידע שימושי

סופחי לחות תעשייתיים
Uncategorized

סופחי לחות תעשייתיים

סופחי לחות תעשייתיים משווקים גם תחת הכינוי מייבשי לחות או יבשני לחות, הם מכשירים ייעודיים לתעשייה, אשר תפקידם לייבש את הלחות הקיימת באוויר כדי למנוע

מייבשי לחות
Uncategorized

מייבשי לחות

מייבשי לחות מכונים גם מייבשי אוויר, יבשני לחות, או סופחי לחות תעשייתיים, הם מכשירים מיוחדים המיועדים בעיקר לתעשיות שונות, אשר זקוקות לוויסות של רמת הלחות